Ha valaki lenne szíves levezetné nekem ezt a 3 egyenletet?


1666. feladat

[link]



2023. márc. 20. 21:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Feltéve, hogy a feladatokat kiírod...
2023. márc. 20. 21:55
 2/5 anonim ***** válasza:
nem adja ki
2023. márc. 20. 22:09
 3/5 A kérdező kommentje:

Bocsánat

itta a link az egyenletekkel

[link]

2023. márc. 20. 22:14
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A log(a)[b]=log(c)[b]/log(c)[a] azonosságot kell tudni használni;


a) log(2)[x] - 3*log(2)[x]/log(2)[8] = 2*log(2)[x]/log(2)[4] + 1, innen meg kell tudnod oldani.


b) log(7)[x] + 3 = log(7)[x]/log(7)[49] + 2*log(7)[x]/log(7)[1/7], innen meg kell tudnod oldani.


c) Ennél először a log(9)[3x]-et kell szétbontanunk log(9)[3] + log(9)[x]-re, ami 1/2 + log(9)[x]:


(log(3)[x])*(1/2 + log(9)[x]) = 2*1/2, innen

(log(3)[x])*(1/2 + log(3)[x]/log(3)[9]) = 1, innen pedig meg kell tudnod oldani (másodfokúra visszavezethető egyenlet lesz).

2023. márc. 20. 22:30
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm
2023. márc. 20. 22:33