Hogyan kell levezetni illetve kiszámítani ezeket az egyenleteket? 🥺 a, sin3x=sin2x b, sin(x-pi/4)=sin(2x+pi/3) c,cos x/2=cos4x d, tg5x=tgx

Előre is köszönöm a segítségeket!

2021. jan. 27. 18:17
 1/2 anonim ***** válasza:

a) 3x=2x+2*k*Pi vagy 3x=Pi-2x+2*k*Pi

x1=2*k*Pi vagy x2=Pi/5+2*k*Pi/5

2021. jan. 27. 18:21
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

b) ugyanúgy


c)x/2=4x+2*k*Pi vagy x/2=-4x+2*k*Pi

...


d) 5x=x+k*Pi

...

2021. jan. 27. 18:24