Egyenleteket! Segítene valaki kiszámítani őket?


5.(x-1)+20=4.(x-3)

2.(z-1)=6-3(z+1)

-(x-10)=3x+2


Aki tudna segíteni az legyenszíves írja le az egész számítas menetét.. Nagyon szépen koszonom elore is!


2010. szept. 29. 15:32
 1/3 anonim ***** válasza:

1. 5.(x-1)+20=4.(x-3)

- zárójel felbontás

5x-5+20=4x-12 /-4x

- x-ek átrendezése

x-5+20=-12

x+15=-12 /-15

x=-27


2. 2.(z-1)=6-3(z+1)

-zárójel felbontás

2z-2=6-3z-3 /+3z

-rendezés

5z-2=3 /+2

5z=5

z=1


3. -(x-10)=3x+2

-x+10=3x+2 /+x

10=4x+2 -2

8=4x

2=x

2010. szept. 29. 15:45
 2/3 anonim ***** válasza:
Hanyadikos vagy és mi az amit nem értesz?
2010. szept. 29. 15:47
 3/3 A kérdező kommentje:
8.-ikba járok és az egészet nem értem ... Hogy hogyan kell kiszámítani,szétírni...
2010. szept. 29. 16:33