5.(x-1)+20=4.(x-3)
2.(z-1)=6-3(z+1)
-(x-10)=3x+2
Aki tudna segíteni az legyenszíves írja le az egész számítas menetét.. Nagyon szépen koszonom elore is!
2010. szept. 29. 15:32
1/3 anonim válasza:
1. 5.(x-1)+20=4.(x-3)
- zárójel felbontás
5x-5+20=4x-12 /-4x
- x-ek átrendezése
x-5+20=-12
x+15=-12 /-15
x=-27
2. 2.(z-1)=6-3(z+1)
-zárójel felbontás
2z-2=6-3z-3 /+3z
-rendezés
5z-2=3 /+2
5z=5
z=1
3. -(x-10)=3x+2
-x+10=3x+2 /+x
10=4x+2 -2
8=4x
2=x
2/3 anonim válasza:
Hanyadikos vagy és mi az amit nem értesz?
3/3 A kérdező kommentje:
8.-ikba járok és az egészet nem értem ... Hogy hogyan kell kiszámítani,szétírni...
2010. szept. 29. 16:33