2021. márc. 19. 13:40
1/4 anonim válasza:
Szó szerint ugyanezt ma már megkérdezte valaki. Csak nem egy osztálytársad?
https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazif..
2/4 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy egy osztály társam lenne, bár kitudja.
Az a baj, hogy nem nagyon értem amúgy se a matekot 😔így sajnos azzal sem kerültem közelebb a megoldáshoz.
2021. márc. 19. 15:09
3/4 anonim válasza:
AB felezőpontja: F1(3;3) a felezőmerőleges normálvektora: AB(2;0). így a felezőmerőleges egyenlete: 2x=6 => x=3 (1)
AC: F2(5/2;9/2), AC(1;3), x+3y=5/2+27/2 => x+3y=16 (2)
Az (1) és (2) egyenletekből álló egyenletrendszer megoldása a keresett kör középpontja: O(3;13/3)
Innen már megy?
Különben itt nem arról van szó, hogy megértsd, hanem arról, hogy megtanuld.
4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
Igen,innen már megy.
2021. márc. 19. 19:13