Valaki segíteni levezetni és kiszámolni ezt a feladatot? 🥺 Írjuk fel azon körök egyenletét, amelyek áthaladnak az alábbi pontokon: A(2;3) B(4;3) C(3;6)

2021. márc. 19. 13:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Szó szerint ugyanezt ma már megkérdezte valaki. Csak nem egy osztálytársad?

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazif..

2021. márc. 19. 14:24
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy egy osztály társam lenne, bár kitudja.

Az a baj, hogy nem nagyon értem amúgy se a matekot 😔így sajnos azzal sem kerültem közelebb a megoldáshoz.

2021. márc. 19. 15:09
 3/4 anonim ***** válasza:

AB felezőpontja: F1(3;3) a felezőmerőleges normálvektora: AB(2;0). így a felezőmerőleges egyenlete: 2x=6 => x=3 (1)

AC: F2(5/2;9/2), AC(1;3), x+3y=5/2+27/2 => x+3y=16 (2)

Az (1) és (2) egyenletekből álló egyenletrendszer megoldása a keresett kör középpontja: O(3;13/3)

Innen már megy?


Különben itt nem arról van szó, hogy megértsd, hanem arról, hogy megtanuld.

2021. márc. 19. 17:53
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!

Igen,innen már megy.

2021. márc. 19. 19:13