Hogyan kell kiszámolni a |3x-1|-1=0 egyenletet?

Akárhogyan számolom nekem mindig 2/3 lett pedig a tanárunk megadta a megoldást, hogy le tudjuk ellenőrizni és neki 1/3 lett az eredmény.

2020. ápr. 29. 16:25
 1/2 anonim ***** válasza:
35%

Azért az jön ki, mert az a jó. Amúgy két megoldás van, 0, és kettő harmad.

Egy harmad nem lehet. Próbálj meg visszahelyettesíteni, akkor egyértelmű.

2020. ápr. 29. 16:46
 2/2 Adrian.Leverkuhn ***** válasza:
78%

Mindkét oldalhoz 1-et adunk, ekkor


|3x-1| = 1


Melyek azok a számok, amelyeknek 1 az abszolútértéke (azaz 1 távolságra vannak a nullától? Két ilyen szám van, az 1 és a -1. Ez alapján két úton megyünk tovább.


3x-1 = 1

3x = 2

x = 2/3


A másik megoldás


3x-1 =-1

3x = 0

x= 0


Behelyettesítve a két megoldást az eredeti egyenletbe láthatod, hogy mindkettő megfelelő.

2020. ápr. 29. 17:03