Akárhogyan számolom nekem mindig 2/3 lett pedig a tanárunk megadta a megoldást, hogy le tudjuk ellenőrizni és neki 1/3 lett az eredmény.2020. ápr. 29. 16:25
1/2 anonim válasza:
Azért az jön ki, mert az a jó. Amúgy két megoldás van, 0, és kettő harmad.
Egy harmad nem lehet. Próbálj meg visszahelyettesíteni, akkor egyértelmű.
2/2 Adrian.Leverkuhn válasza:
Mindkét oldalhoz 1-et adunk, ekkor
|3x-1| = 1
Melyek azok a számok, amelyeknek 1 az abszolútértéke (azaz 1 távolságra vannak a nullától? Két ilyen szám van, az 1 és a -1. Ez alapján két úton megyünk tovább.
3x-1 = 1
3x = 2
x = 2/3
A másik megoldás
3x-1 =-1
3x = 0
x= 0
Behelyettesítve a két megoldást az eredeti egyenletbe láthatod, hogy mindkettő megfelelő.