Ezt az egyenletet hogyan kell kiszámolni?

9-gyök9+.9 (és itt az utolsó 9es felett van egy vonal is)

2018. jan. 30. 15:39
 1/3 anonim ***** válasza:
11%

Vagy az is gyökjel alatt van , vagy nem. Ha igen, akkor 9- gyök18

Vagyis 9-3×gyök2. Vagy nincs gyök alatt akkor 9-3+9

2018. jan. 30. 16:06
 2/3 sharkxxx ***** válasza:

gyök(9) értéke 3


.9 (és itt az utolsó 9es felett van egy vonal is) Az a vonal a "szakaszosan" jelölése. Ez azt jelöli, hogy ami a vonal alatt van, azt végtelenszer kell leírni. Értéke 0.999999999... vagyis pontosan 1.


9 - gyök(9) + .9 = 9 - 3 + 1 = 6 + 1 = 7

2018. jan. 30. 17:44
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2018. jan. 30. 18:47