Ezt hogy kell kiszámolni? Matek 11. osztáy (a kör egyenlete)


Írjuk fel a kör egyenletét x2+y2+Ax+By+C=0 alakban, ha középpontja 0, sugara pedig (A,B,C valós számokat jelölnek):

Feladat: O(-5;-5) és r=5

Hogy jön ki az eredmény?



2020. máj. 11. 12:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Először is felírod a kanonikus alak ( (x-u)^2+(y-v)^2=r^2, ahol u és v a középpont első és második koordinátája, r pedig a sugár) szerint:


(x+5)^2+(y+5)^2=5^2, vagyis

(x+5)^2+(y+5)^2=25, ezután kibontod a zárójeleket:

x^2+10x+25+y^2+10y+25=25, végül rendezed a kívánt alakra:

x^2+y^2+10x+10y+25=0

2020. máj. 11. 12:21
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

És mi van akkor, ha a P pontot és az O-t adják meg?

Pl: O(-2;-3) és P(-5;-2)

2020. máj. 11. 13:50
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ezek távolságát kiszámolod, és az lesz a kör sugara (r), az O pont pedig a kör középpontja (általában, ha mást nem mondanak).
2020. máj. 11. 14:20