Írjuk fel a kör egyenletét x2+y2+Ax+By+C=0 alakban, ha középpontja 0, sugara pedig (A,B,C valós számokat jelölnek):
Feladat: O(-5;-5) és r=5
Hogy jön ki az eredmény?
#házi #házi feladat #matematika #egyenlet #kör #osztály #sugár #koordinátageometria #a kör egyenlete
2020. máj. 11. 12:15
1/3 anonim válasza:
Először is felírod a kanonikus alak ( (x-u)^2+(y-v)^2=r^2, ahol u és v a középpont első és második koordinátája, r pedig a sugár) szerint:
(x+5)^2+(y+5)^2=5^2, vagyis
(x+5)^2+(y+5)^2=25, ezután kibontod a zárójeleket:
x^2+10x+25+y^2+10y+25=25, végül rendezed a kívánt alakra:
x^2+y^2+10x+10y+25=0
2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
És mi van akkor, ha a P pontot és az O-t adják meg?
Pl: O(-2;-3) és P(-5;-2)
2020. máj. 11. 13:50
3/3 anonim válasza:
Akkor ezek távolságát kiszámolod, és az lesz a kör sugara (r), az O pont pedig a kör középpontja (általában, ha mást nem mondanak).