Egyenes meredekségét, hogyan kell kiszámolni?


Ezt kellene megoldani:


Adott az 2x-3y=15 egyenletű egyenes, mekkora a meredeksége, és mekkora az x tengellyel bezárt irány szöge?


Előre is köszönöm és nagyon sürgős lenne!!!!!!



2020. febr. 22. 16:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Kifejezed az y-t, és ez esetben az x együtthatója a meredekség.


Y=2/3x-5


A meredekség 2/3

2020. febr. 22. 16:44
 2/6 anonim ***** válasza:

tg(alfa)=2/3

alfa=33,7 fok

2020. febr. 23. 08:18
 3/6 A kérdező kommentje:

Számít-e az eredit egyenletben az =15-tel?

Mert véletlenül elírtam és az 12 lenne...

És milyen művelettel kell kifejezni az y-t?

Bocsi ha hülye kérdéseket teszek fel csak a mateknak ez a része nagyon nem megy😅

2020. febr. 23. 10:48
 4/6 anonim ***** válasza:
Amint látod, az y kifejezése után csak az x együtthatója érdekes a meredekség szempontjából. Az, hogy a jobb oldalon milyen szám van, a meredekség szempontjából nem lényeges, az összes 2x - 3y = c alakú egyenlettel rendelkező egyenes párhuzamos, meredekségük ugyanaz.
2020. febr. 23. 11:17
 5/6 anonim ***** válasza:
2020. febr. 23. 11:55
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!!!!

Sokat segítettél!!!!

2020. febr. 23. 16:35