Ezt kellene megoldani:
Adott az 2x-3y=15 egyenletű egyenes, mekkora a meredeksége, és mekkora az x tengellyel bezárt irány szöge?
Előre is köszönöm és nagyon sürgős lenne!!!!!!
2020. febr. 22. 16:18
1/6 anonim válasza:
Kifejezed az y-t, és ez esetben az x együtthatója a meredekség.
Y=2/3x-5
A meredekség 2/3
3/6 A kérdező kommentje:
Számít-e az eredit egyenletben az =15-tel?
Mert véletlenül elírtam és az 12 lenne...
És milyen művelettel kell kifejezni az y-t?
Bocsi ha hülye kérdéseket teszek fel csak a mateknak ez a része nagyon nem megy😅
2020. febr. 23. 10:48
4/6 anonim válasza:
Amint látod, az y kifejezése után csak az x együtthatója érdekes a meredekség szempontjából. Az, hogy a jobb oldalon milyen szám van, a meredekség szempontjából nem lényeges, az összes 2x - 3y = c alakú egyenlettel rendelkező egyenes párhuzamos, meredekségük ugyanaz.
6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!!!
Sokat segítettél!!!!
2020. febr. 23. 16:35