PL: Egy nagyon primitív példa persze ezt nem kell számolgatni
(m5+b) és az (m3+b)
2017. máj. 22. 21:44
1/1 anonim válasza:
Gondolom a függvény elsőfokú, azaz lineáris. Ekkor ha a megadott két pont koordinátái (x1,y1) és (x2,y2) és x1<x2, akkor a meredekség m=(y2-y1)/(x2-x1).
Egy konkrét példa: a megadott két pont: (1,-2) és (3,6)
A rájuk illesztett egyenes/elsőfokú függvény meredeksége: m=(6-(-2))/(3-1)=4