Ha (x-1)^2+2 vagy -(x-1)^2+2 lenne akkor tudnám, de mit csináljak ha a zárójelen belül van -x?#házi feladat #matematika #egyenlet #függvény #másodfokú egyenlet #koordináta rendszer #másodfokú függvény
2017. máj. 6. 11:07
2/4 anonim válasza:
Csak simán fel kell bontani a zárójelet:
( (-x) -1) ^2+2
f(x)=(-x-1)^2+2
Ezt már tudod ábrázolni.
3/4 anonim válasza:
Ha nincs fogalmad helyettesíts be néhány számot és majd látod az ívét. Amúgy wolframalpha nagyon hasznos oldal, de azért ne csak másold le az eredményt, azt inkább ellenőrzésként használd.
4/4 anonim válasza:
én kiemelnék -1-t!
((-x)-1)^2+2=(-[x+1])^2+2=[-1]^2*[x+1]^2+2=(x+1)^2+2