( (-x) -1) ^2+2 függvényt hogy lehet ábrázolni?

Ha (x-1)^2+2 vagy -(x-1)^2+2 lenne akkor tudnám, de mit csináljak ha a zárójelen belül van -x?

2017. máj. 6. 11:07
 1/4 anonim ***** válasza:
54%
2017. máj. 6. 11:12
 2/4 anonim ***** válasza:

Csak simán fel kell bontani a zárójelet:

( (-x) -1) ^2+2

f(x)=(-x-1)^2+2


Ezt már tudod ábrázolni.

2017. máj. 6. 11:13
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha nincs fogalmad helyettesíts be néhány számot és majd látod az ívét. Amúgy wolframalpha nagyon hasznos oldal, de azért ne csak másold le az eredményt, azt inkább ellenőrzésként használd.
2017. máj. 6. 16:58
 4/4 anonim ***** válasza:

én kiemelnék -1-t!


((-x)-1)^2+2=(-[x+1])^2+2=[-1]^2*[x+1]^2+2=(x+1)^2+2

2017. máj. 6. 19:35