Azt tudom, hogy 1-nél metszi az y tengelyt, de az 1/2*(x-4)-et hogy ábrázoljam? A válaszokat előre is köszönöm!2016. aug. 28. 18:47
1/3 Kata0403 válasza:
1-nél metszi az y-t, az x-et +4nél, 1-et lépsz jobbra, 2-őt fel (ezt jelenti az 1/2)
2/3 dq válasza:
Belülről kifelé haladva, a függvénygrafikon transzformációk szabályai szerint.
Először ábrázold az x-et, aztán, egy új rendszerben az x-4-et, aztán az 1/2*(x-4), aztán az 1/2*(x-4)+1-et.
Másik lehetőség, hogy, mivel tudod hogy egyenest kapsz, elég találnod két pontot, amelyik rajta van. Például x=0 és x=1-ben y=(0-4)/2+1 és y=(1-4)/2+1 az értékei, tehát ezekre a pontokra egyenest illesztesz a vonalzóddal.
3/3 tatyesz válasza:
Nem egynél metszi az y-t.
Bontsuk fel a zárójelet:
1/2x - 1/2⋅4 + 1 = 1/2x -2 + 1 = 1/2x -1
Tehát -1-nél metszi az y-t és 1/2 a meredeksége, tehát 2-t jobbra, 1-et fel.