1/2* (x-4) +1 lineáris függvényt hogy kell ábrázolni?

Azt tudom, hogy 1-nél metszi az y tengelyt, de az 1/2*(x-4)-et hogy ábrázoljam? A válaszokat előre is köszönöm!

2016. aug. 28. 18:47
 1/3 Kata0403 ***** válasza:
62%
1-nél metszi az y-t, az x-et +4nél, 1-et lépsz jobbra, 2-őt fel (ezt jelenti az 1/2)
2016. aug. 28. 20:39
 2/3 dq ***** válasza:

Belülről kifelé haladva, a függvénygrafikon transzformációk szabályai szerint.


Először ábrázold az x-et, aztán, egy új rendszerben az x-4-et, aztán az 1/2*(x-4), aztán az 1/2*(x-4)+1-et.


Másik lehetőség, hogy, mivel tudod hogy egyenest kapsz, elég találnod két pontot, amelyik rajta van. Például x=0 és x=1-ben y=(0-4)/2+1 és y=(1-4)/2+1 az értékei, tehát ezekre a pontokra egyenest illesztesz a vonalzóddal.

2016. aug. 28. 22:16
 3/3 tatyesz ***** válasza:

Nem egynél metszi az y-t.


Bontsuk fel a zárójelet:


1/2x - 1/2⋅4 + 1 = 1/2x -2 + 1 = 1/2x -1


Tehát -1-nél metszi az y-t és 1/2 a meredeksége, tehát 2-t jobbra, 1-et fel.

2016. aug. 29. 11:34