x^x = 2^46082023. márc. 5. 08:01
1/5 anonim válasza:
Addig növeled az alapot és csökkented a kitevőt, ameddig a kettő egyforma nem lesz. Csináld meg ezt több számmal is és figyeld meg a szabályosságot benne.
3/5 anonim válasza:
Ha x pozitív egész akkor csak 2 hatványa lehet.
2^4608=(2^y)^(4608/y)
2^y=4608/y
Ez azt jelenti, hogy y|4608. A 4608 osztói között keresgélhetünk. Kapjuk, hogy y=9
x=2^9
4/5 A kérdező kommentje:
Ez,hogy jön ki2^4608=(2^y)^(4608/y)?
2023. márc. 5. 13:45