x^x = 2^4608
2023. márc. 5. 08:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Addig növeled az alapot és csökkented a kitevőt, ameddig a kettő egyforma nem lesz. Csináld meg ezt több számmal is és figyeld meg a szabályosságot benne.
2023. márc. 5. 09:00
 2/5 anonim ***** válasza:
Az x-rol nem tudunk semmit?
2023. márc. 5. 09:50
 3/5 anonim ***** válasza:
20%

Ha x pozitív egész akkor csak 2 hatványa lehet.


2^4608=(2^y)^(4608/y)


2^y=4608/y


Ez azt jelenti, hogy y|4608. A 4608 osztói között keresgélhetünk. Kapjuk, hogy y=9


x=2^9

2023. márc. 5. 10:02
 4/5 A kérdező kommentje:
Ez,hogy jön ki2^4608=(2^y)^(4608/y)?
2023. márc. 5. 13:45
 5/5 anonim ***** válasza:
Hatvany hatvanyozasa.
2023. márc. 6. 05:02