MateMat kérdése:

Hogy lehet ezt az egyenletes feladatot lépésről lépésre megoldani?


Egy gépkocsi vízszintes úton 80km/h sebességgel halad,emelkedőn 60km/h, lejtőn 100 km/h sebességgel. A 800 km hosszú utat oda 5 óra, vissza 5 óra 16 perc alatt teszi meg.


1) Milyen hosszúak az egyes útszakaszok?

2) Mennyi idő alatt teszi meg az utat oda, ha vízszintes úton 60km/h, emelkedőn 50km/h, lejtőn 120 km/h sebességgel megy?



#sebesség #feladat #matematika #ismeretlen #egyenlet #Lineáris, többismeretes egyenletrendszerek
2023. febr. 16. 13:27
 1/3 anonim ***** válasza:

1 - v = s/t

2 - felvázolod az adatokat szakaszosan, az ismert adatokkal

3 - felvázolod az odautat és a visszautat leíró egyenletet

4 - egyenletrendszer megold

5 - ebből megkapod a válaszokat

2023. febr. 16. 14:26
 2/3 anonim ***** válasza:

Emelkedő: e km, Lejtő: l km, vízszintes: 800-e-l km

Oda (idő):

e/60 + l/100 + (800-e-l)/80 = 5

Vissza (idő):

e/100 + l/60 + (800-e-l)/80 =5+16/60


Ezt az egyenletrendszert kell megoldanod e-re és l-re.


A 2) ez alapján menni fog.

2023. febr. 16. 14:30
 3/3 anonim ***** válasza:

Az adatokkal baj van. Odafelé 160km/h átlagsebességgel kellene haladnia, ez pedig nem lehet.


Talán inkább 400km a 800km helyett.

2023. febr. 16. 14:51