Valaki lenne szíves megoldani két kör egyenletes feladatot levezetéssel?


1. Írjuk fel a kör egyenletét, ha a sugara 5 egység, és áthalad a (4;-2) és az (5;-3) pontokon.


2. Induljunk ki az (x-6)^2+ (y+4)^2=36 egyenletű körből és tükrözzük az y tengelyre.



2015. ápr. 6. 13:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Valaki legyen szives tanulni.
2015. ápr. 6. 13:18
 2/6 A kérdező kommentje:
azt teszem, de nem tudok hozzá kezdeni sem
2015. ápr. 6. 13:39
 3/6 anonim ***** válasza:

1./

(4-u)^2 + (-2-v)^2 = 25

(5-u)^2 + (-3-v)^2 = 25

2ismeretlenes egyenlet, 2 egyenlet, 2 ismeretlen, simán megoldható.


2./ Vedd észre, hogy a kör pont érinti az y tengelyt, tehát ha ezt tükrözöd y-ra, akkor a kordinátáiban a számok ugyanezek maradnak, csak az előjelek változnak meg.

Kísérletezd ki, hogy hogyan ;)

2015. ápr. 6. 13:57
 4/6 anonim ***** válasza:

Az első feladat másik megoldási módja:

[link]

Érthető? Neked melyik a szimpatikusabb, az egyenletrendszeres, vagy a szerkesztést követő mód?

2015. ápr. 6. 14:08
 5/6 anonim ***** válasza:

A #3 válaszoló megoldását megértetted?

Ha nem teljesen, rajzold le, amit írt!

[link]

2015. ápr. 6. 14:19
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a segítséget, így már érthető. Viszont az egyenletrendszer megoldása nem megy, az 1. feladatban (4-u)^2 + (-2-v)^2 = 25

(5-u)^2 + (-3-v)^2 = 25 , ha kifejezem u-t,akkor az első egyenlet:u=4^2+(-2-v)^2-25 és ezt helyettesítem be a másodikba,vagy hogyan?

2015. ápr. 6. 15:02