Fizikából holnap írok dolgozatot és rosszul írtam fel egyes fogalmak összefüggéseit. Segítenétk megoldani egy feladatot, hogy megértsem? Az egyenletes körmozgásról lenne szó.


r=40

f (fordulatszám)= 1200


T (periódusidő)=?

Szögsebesség=?

Vk (kerületisebesség)=?



2015. jan. 13. 21:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem ám el, hogy nincs benne a tankönyvedben és/vagy az interneten a válasz!

T=1/f

szögsebesség=2*pi*f=(2*pi)/T

Vk=r*szögsebesség

2015. jan. 13. 21:53
 2/3 Tom Benko ***** válasza:
100%
A négyjegyű függvénytáblában benne van ám!
2015. jan. 14. 07:27
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszolóknak. Végül sikerült magamtól megoldani csak figyelmetlen voltam.:)
2015. jan. 14. 19:30