Egy matek feladatot nem tudok megoldani. Valaki nem segítene ki?


Igazolnom kell hogy

(1/11^1)+(1/11^2)+(1/11^3)+...+(1/11^2023)<1/9


2023. márc. 4. 17:01
 1/4 anonim ***** válasza:

(1/11^1)+(1/11^2)+(1/11^3)+...+(1/11^2023) = (11^2022/11^2023) + (11^2021/11^2023) + (11^2020/11^2023) + ... + (11^0/11^2023)

= (11^0 + 11^1 + 11^2 + ... + 11^2022)/11^2023 = ((1 - 11^2023)/(1 - 11)) / 11^2023 = ((11^2023 - 1)/10) / 11^2023 = (1/10) * ((11^2023 - 1) / 11^2023)

< 1/10 < 1/9

2023. márc. 4. 17:53
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem kell 11^0-ig menni
2023. márc. 4. 17:56
 3/4 A kérdező kommentje:
Vagy miért van így?
2023. márc. 4. 17:56
 4/4 anonim ***** válasza:
Mértani sorozat első 2023 tagjának összege.
2023. márc. 4. 18:32