Egy 50g tömegű test 3 cm amplitúdójú , 0.8 s periódusidejű harmonikus rezgőmozgást végez . Ábrázoljuk az erőt a kitérés függvényében !
Segítsetek ábrázolni is.
Köszönöm
2010. okt. 4. 23:13
1/1 anonim válasza:
m= 50g = 0,05 kg
A = 3 cm = 0,03 m
T = 0,8 s
T= 2pi x gyökalatt (m/D) 2pi x gyökalatt(0,05/x)= 0,8
0,64= 4pi négyzet x 0,05/D
ebből kijön hogy D = 2,5 N/m
aztán kkiszámolod y = A*sin (2pi/Tx t)
végül F= D*y