SÜRGŐS! Segít valaki megoldani ezt a feladatot?


Egy 50g tömegű test 3 cm amplitúdójú , 0.8 s periódusidejű harmonikus rezgőmozgást végez . Ábrázoljuk az erőt a kitérés függvényében !

Segítsetek ábrázolni is.

Köszönöm


2010. okt. 4. 23:13
 1/1 anonim ***** válasza:

m= 50g = 0,05 kg

A = 3 cm = 0,03 m

T = 0,8 s

T= 2pi x gyökalatt (m/D) 2pi x gyökalatt(0,05/x)= 0,8


0,64= 4pi négyzet x 0,05/D

ebből kijön hogy D = 2,5 N/m


aztán kkiszámolod y = A*sin (2pi/Tx t)

végül F= D*y

2010. okt. 13. 22:24