Egy 50 g tömegű test 3 cm amplitúdójú , 0,8 s periódusidejű harmonikus rezgőmozgást végez . Ábrázoljuk az erőt a kitérés függvényében !2010. okt. 3. 15:55
2/2 Nemo kapitány (V.A.) válasza:
Nem esküszöm rá, hogy nem számoltam el, ellenőrizd le és gondold át:
A rugóállandó lényeges (D=F/kitérés)
D= 0,050kg * (2pi/0,8)^2
D= 3,084 N/m lehet kerekíteni 3 N/m -re
Legyen x a kitérés
F= D*x
pl. max kitérésnél F=3 N/m * 0,03m= 0,09 N
Ha ábrázoljuk az erőt a kitérés függvényében, akkor az D meredekségű, origón átmenő egyenes, F= D*x