SÜRGŐS! Segít valaki megoldani ezt a feladatot?

Egy 50 g tömegű test 3 cm amplitúdójú , 0,8 s periódusidejű harmonikus rezgőmozgást végez . Ábrázoljuk az erőt a kitérés függvényében !
2010. okt. 3. 15:55
 1/2 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
2010. okt. 15. 20:29
 2/2 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

Nem esküszöm rá, hogy nem számoltam el, ellenőrizd le és gondold át:

A rugóállandó lényeges (D=F/kitérés)

D= 0,050kg * (2pi/0,8)^2

D= 3,084 N/m lehet kerekíteni 3 N/m -re

Legyen x a kitérés

F= D*x

pl. max kitérésnél F=3 N/m * 0,03m= 0,09 N

Ha ábrázoljuk az erőt a kitérés függvényében, akkor az D meredekségű, origón átmenő egyenes, F= D*x

2010. okt. 15. 20:42