2022. nov. 14. 16:22
1/4 steven95 válasza:
sajátérték definíciójára kukkants rá...
2/4 steven95 válasza:
plusz lineáris transzformáció definíciójára.
3/4 anonim válasza:
Mivel λ egy lineáris transzformáció, λ(v+w) = λ(v) + λ(w). Ha v és w sajátvektorok, akkor az alábbiak is igazak lesznek : λ(v) = a*v, λ(w) = b*w (ahol a és b a v és w vektorokhoz tartozó sajátértékek).
Ha a kettőt összerakjuk: λ(v) + λ(w) = a*v + b*w. Ahhoz, hogy v+w sajátvektor legyen, teljesülnie kell a λ(v+w) = c*(v+w) összefüggésnek, ahol c egy sajátérték. A fentieket összehasonlítva látható, hogy ez a = b = c esetben lesz csak így.
4/4 A kérdező kommentje:
Azta! Nagyon-nagyon szépen köszönöm!!
2022. nov. 14. 16:40