Miért ennyi a megoldás? (Ábrázolja lineáris transzformációkkal az alábbi függvényt, majd az ábráról olvassa le, hogy hol metszi a függvény az x-tengelyt, és milyen a monotonitása) f(x) = 4 − ln(x)

A megoldás a tengelymetszetre: x= e^4. Nem értem miért van a 4.-en. Hogyan kell azt kiszámolni? Lerajzoltam az ábrát ,de nem tudom, hogyan kéne rájönnöm. :(

2021. jan. 3. 17:25
 1/3 anonim ***** válasza:
2021. jan. 3. 17:28
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem látom pontosan a megoldást, ahhoz fizetnem kéne :/
2021. jan. 3. 17:48
 3/3 anonim ***** válasza:

[link]


4-ln(x)=0

4=ln(x)

x=e^4

2021. jan. 3. 18:14