A megoldás az, hogy tengelyt metszet 1/9765625 ,és hogy szigorúan monoton csökkenő.
Felrajzoltam magamnak ábrát, fölfelé meg a 0 mentén, és lefelé pedig és (1;-10)pontól megy lefelé a végtelenbe. A monotonitást értem, mert ránézésből meg lehet mondani ,de a tengelymetszethez nem értem, hogyan kéne megcsinálni.
2021. jan. 3. 16:48
1/2 anonim válasza:
A log milyen logaritmust jelöl? H 10-es alapút, akkor:
-lg(5x)-10=0
-10=lg(5x)
5x=10^(-10)
x=10^(-10)/5
2/2 Adrian.Leverkuhn válasza:
Ha az x-tengelymetszetre (zérushelyre) van szükséged, akkor a függvény szabályát egyenlővé teszed nullával, és az így felírt egyenlet megoldásai lesznek a zérushelyek.
Ha az y-tengelymetszet kell, akkor a függvény szabályában az x helyére helyettesíts nullát, és a számolás eredménye adja az y-tengelymetszetet.