Miképp lehet e feladatot megoldani?


Legyen ABCD húrnégyszög. Igazoljuk, hogy az ABC, ABD, ACD

és BCD háromszögek magasságpontjai egy az eredetivel egybevágó négyszög csúcsai.



tegnap 20:22
 1/2 anonim ***** válasza:
Vektorosan.
tegnap 21:17
 2/2 anonim ***** válasza:

A köré írt kör középpontja az origó, akkor,

az ABC háromszög magasságpontja M1=A+B+C,

az ABD háromszög magasságpontja M2=A+B+D.

Ekkor M1M2 vektor = D-C = CD vektor.

Ez azt jelenti, hogy M1M2=CD és M1M2||CD.

...

tegnap 21:31