(1/2+√3/2) ^2-ból hogy lesz 1+√3/2?

Egy ketted plusz gyök alatt három per kettő a négyzeten --> egy plusz gyök alatt három per kettő.
2010. szept. 29. 14:10
 1/3 anonim ***** válasza:

sehogy..


sztem az nem jó


sztem abból egy negyed meg három ketted lesz gyök nélkül..

2010. szept. 29. 14:24
 2/3 anonim válasza:

=1/4+2*1/2*√3/2+3/4=1+√3/2

Ezt kell felhasználnod: (a+b)^2=a^2+2ab+b^2

2010. szept. 29. 14:57
 3/3 A kérdező kommentje:
Nevezetes azonosság...jó, hogy vak vagyok :) Köszi a választ :D
2010. szept. 30. 16:07