Egy ketted plusz gyök alatt három per kettő a négyzeten --> egy plusz gyök alatt három per kettő.2010. szept. 29. 14:10
1/3 anonim válasza:
sehogy..
sztem az nem jó
sztem abból egy negyed meg három ketted lesz gyök nélkül..
2/3 anonim válasza:
=1/4+2*1/2*√3/2+3/4=1+√3/2
Ezt kell felhasználnod: (a+b)^2=a^2+2ab+b^2
3/3 A kérdező kommentje:
Nevezetes azonosság...jó, hogy vak vagyok :) Köszi a választ :D
2010. szept. 30. 16:07