Levezetné (részletesen) valaki? Az ilyeneket hogyan kell? Pl. (2*√3 +1) * (3-4√3)

2011. szept. 18. 15:59
 1/5 anonim ***** válasza:

(a+b) * (c-d) = a*c - a*d + b*c - b*d

(2*√3 +1) * (3-4√3) = 6*√3 + 3 - 8*√3*√3 - 4*√3 =

= 6*√3 + 3 - 8*3 - 4*√3 = 2*√3 - 21

Úgy gondolom, ez a legegyszerűbb alakja.

2011. szept. 18. 16:13
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi
2011. szept. 18. 16:17
 3/5 A kérdező kommentje:

és amikor az egyik oldalon van még egy valami a zárójelen belül?

pl.:

(√3+2*√2 -1)*(3*√2-√3)

2011. szept. 18. 16:31
 4/5 anonim ***** válasza:

Bal oldalon mindhárom tagot megszorzod először 3*√2-vel, utána pedig -√3-al.

Az előjelekre figyelj!

2011. szept. 18. 16:34
 5/5 A kérdező kommentje:
értem
2011. szept. 18. 16:34