2011. szept. 18. 15:59
1/5 anonim válasza:
(a+b) * (c-d) = a*c - a*d + b*c - b*d
(2*√3 +1) * (3-4√3) = 6*√3 + 3 - 8*√3*√3 - 4*√3 =
= 6*√3 + 3 - 8*3 - 4*√3 = 2*√3 - 21
Úgy gondolom, ez a legegyszerűbb alakja.
2/5 A kérdező kommentje:
köszi
2011. szept. 18. 16:17
3/5 A kérdező kommentje:
és amikor az egyik oldalon van még egy valami a zárójelen belül?
pl.:
(√3+2*√2 -1)*(3*√2-√3)
2011. szept. 18. 16:31
4/5 anonim válasza:
Bal oldalon mindhárom tagot megszorzod először 3*√2-vel, utána pedig -√3-al.
Az előjelekre figyelj!
5/5 A kérdező kommentje:
értem
2011. szept. 18. 16:34