Írd fel tizedestört alakban a törtalakban adott számokat:

e= 73 f= 25 g= 4

__ __ __

25 18 7


Írd fel törtalakban a vegyesszám alakban megadott számokat:


p = 2 egész 4 s = 2 egész 45

_ __

5 57


*FOLYTATOM*


2010. szept. 5. 16:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Tizedestörtté alakítás: el kell végezni azt osztás egy szakasz hosszan. Azaz addig kell ismételni az osztást, amíg meg nem jelenik egy korábbi maradék.


A vegyesszám alakban megadott számokra: a véges tizedes részt felírod tízhatvány nevezőjű törtként, egyszerűsíted, majd az egészrészt is átalakítod, és összeadod a törtrésszel.

2010. szept. 5. 17:09
 2/3 A kérdező kommentje:

köszönöm a magyarázatot.

nekem ez sajnos kicsit sok:(

2010. szept. 5. 17:21
 3/3 anonim ***** válasza:

e=2,92

f=1,38...végtelen tizedestört

g=0,571428(az 5 az első a 8 az utolsó sorozat egy szakaszban mert ez végtelen szakaszos tizedestört)

2 egész 4/5=2,8

2 egész 45/57=2,789473684210526315...végtelen szakaszos tizedestört a 7 az első az 5 az utolsó tagja a sorozatnak!

2010. szept. 5. 19:18