Hogy tudom kiszámítani egy sorozat 2010. elmemét?

PL. 123456... És ha egymás után leírom ugyanezt akkor mi lesz a 2010. elem.
2010. szept. 5. 08:39
 1/5 anonim ***** válasza:

a(n) = a(1) + (n-1) × d

ez a számtani sorozat képlete

ha ez segít...

2010. szept. 5. 09:19
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, de ha olyan a sorozat hogy nincs diferencia akkor hogy? Pl: 714285
2010. szept. 5. 16:15
 3/5 anonim ***** válasza:
Mi a feladat? Írd le a feladat pontos szövegét! Milyen sorozat? mértani, számtani, harmonikus? vagy egyéb?
2010. szept. 5. 17:45
 4/5 A kérdező kommentje:
A tizedes vessző után van egy folyamatos végtelen számsor és ennek kell kiszámítani a 2010. elemét. A számsor: 714285
2010. szept. 6. 15:42
 5/5 anonim ***** válasza:

714285


A 7-es lehet: 1. 7. 14. 21. elem, általánosan:=7k, ahol k€Z.


1-es lehet: 2. 8. elem, általánosan:=7k+1, ahol k€Z.

4-es:=7k+2, ahol k€Z.

2-es:=7k+3, ahol k€Z.

8-as:=7k+4, ahol k€Z.

5-ös:=7k+5, ahol k€Z.


Most már csak azt kell megfejteni, hogy a 2010 7-tel való osztás után mennyi maradékot ad:


2010=7*287+1

A maradék: 1, ez 7k+1-et jelent.

Tehát a megoldás: 1 a 2010.-dik elem.

2010. szept. 6. 17:23