Egyszerű számolás, az eredményem meg is van, csak nem vagyok benne biztos... nektek mi jött ki?


3 5 6

- + ( - - - : 4 ) =

35 7 5


Köszönöm mindazoknak, akik szántak rám pár percet! :)


2010. aug. 27. 09:07
 1/5 anonim ***** válasza:
mi van?
2010. aug. 27. 09:29
 2/5 A kérdező kommentje:

Juj... törtek akartak lenni...

Akkor így próbálom írni.


3/35 + (5/7 - 6/5 : 4) =


A perjel az osztás. Hát, remélem érthető...

2010. aug. 27. 09:48
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia.A megoldas a kovetkezo:


3/35 + (5/7 - 6/5 : 4) =


Eloszor elvegezzuk a muveleteket a zarojelben, azaz 6/5:4-et.

3/35+(5/7-6/5*1/4) = 3/35+(5/7-3/10) aaza 6/(5*4) = 3/10.

Most kozos nevezore hozunk ami a 70.

6/70+(50/70-21/70) = (6+50-21)/70 = 35/70 =1/2.

Nyomj egty zold pacsit ha elegedett vagy.

2010. aug. 27. 10:40
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2010. aug. 27. 11:43
 5/5 anonim ***** válasza:

35/70 = 1/2

de látom már vannak. bocsí :)

2010. aug. 27. 20:16