Zsoltika3421 kérdése:

Milyen szabály lehet a következő sorozat elemei között? -5; 15, -45; ...

2021. ápr. 29. 10:33
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
q=-3, tehát mindig -3-al szorzol
2021. ápr. 29. 10:35
 2/2 anonim ***** válasza:

-5+20=15

15-60=-45

-45+100=55

55-140=-85


Mindig 40-nel többet adsz hozzá illetve vonsz ki.

És még végtelen sokféle lehetőség van.

2021. ápr. 29. 10:55