Anonimusvarilius kérdése:

Valaki eltudná magyarázni a következő feladatot hogy hogyan kell megcsinálni?


Melyik az a mértani sorozat amelynél a1*a2*a3=1157625 és

a1+a2+a3=1687?



2020. nov. 11. 10:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Sima kétismeretlenes egyenletrendszer. Írd fel az a2-t és az a3-at a1 és q segítségével, és máris csak két ismeretlened lesz, illetve két egyenleted.
2020. nov. 11. 10:06
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

a2=x, a1=x/q és a3=x*q


a1×a2×a3=x/q×x×x*q

X^3=1157625

Köbgyököt vonsz és mwgkapod az x-et. Innen már menni fog.

2020. nov. 11. 10:31
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

a1*a3=a2^2, ezért a2^3=1157625, és így a2=105

Mivel q nem 0,

105/q+105+105q=1687

105+105q+105q^2=1687q

105q^2-1582q+105=0

q1=15, q2=1/15

7, 105, 1575, ...

1575, 105, 7, ...

2020. nov. 11. 10:33