Melyik az a mértani sorozat amelynél a1*a2*a3=1157625 és
a1+a2+a3=1687?
2020. nov. 11. 10:03
1/3 anonim válasza:
Sima kétismeretlenes egyenletrendszer. Írd fel az a2-t és az a3-at a1 és q segítségével, és máris csak két ismeretlened lesz, illetve két egyenleted.
2/3 anonim válasza:
a2=x, a1=x/q és a3=x*q
a1×a2×a3=x/q×x×x*q
X^3=1157625
Köbgyököt vonsz és mwgkapod az x-et. Innen már menni fog.
3/3 anonim válasza:
a1*a3=a2^2, ezért a2^3=1157625, és így a2=105
Mivel q nem 0,
105/q+105+105q=1687
105+105q+105q^2=1687q
105q^2-1582q+105=0
q1=15, q2=1/15
7, 105, 1575, ...
1575, 105, 7, ...