Festéktüsszentőhapci kérdése:

Szeretném kérni következő 2 matek feladatban a segítségetek nagyon nagyon nem szagolok hozzá ?


Egy mértani sorozat első és harmadik tagjának az összege 208, harmadik és ötödik tagjának az összege 468.

Melyik ez a sorozat?

Egy mértani sorozat első három tagjának az összege 31, az első három tagjának a szorzata pedig 125.

Melyik ez a sorozat?



2020. nov. 29. 12:33
 1/1 anonim ***** válasza:

Mértani sorozatnál annyi a lényeg, hogy az egymás követő két tag különbsége állandó, az arányszám pedig q.

a2=a1*q

a3=a2*q=a1*q^2

Első feladat:

1) a1 + a1*q^2 = 208

2) a1*q^2 + a1*q^4 = 468

Két egyenlet, két ismeretlen, megoldható.


Második feladat:

1) a1 + a1*q + a1*q^2 = 31

2) a1^3*q^3 = 125

Két ismeretlen, két egyenlet, szintén megoldható.

2020. nov. 29. 12:38