Egy mértani sorozat első és harmadik tagjának az összege 208, harmadik és ötödik tagjának az összege 468.
Melyik ez a sorozat?
Egy mértani sorozat első három tagjának az összege 31, az első három tagjának a szorzata pedig 125.
Melyik ez a sorozat?
2020. nov. 29. 12:33
1/1 anonim válasza:
Mértani sorozatnál annyi a lényeg, hogy az egymás követő két tag különbsége állandó, az arányszám pedig q.
a2=a1*q
a3=a2*q=a1*q^2
Első feladat:
1) a1 + a1*q^2 = 208
2) a1*q^2 + a1*q^4 = 468
Két egyenlet, két ismeretlen, megoldható.
Második feladat:
1) a1 + a1*q + a1*q^2 = 31
2) a1^3*q^3 = 125
Két ismeretlen, két egyenlet, szintén megoldható.