Hi! A következő matek feladatban lenne szükségem a segítségetekre, magamtól sajna nem megy. (? )

(1003*a4*b5) 4/ (25a2*b3*32) 3= ('100' a harmadikon * 'a' a negyediken * 'b' az ötödiken) és még ez a negyediken, osztva ( '25*a' a négyzeten * 'b' a harmadikon * 32 ) és még ez a harmadikon =?

2014. nov. 3. 20:25
 1/1 2xSü ***** válasza:

Használd a hatványjelölésére a ^ jelet. Így:


(100^3 * a^4 * b^5)^4 / (25 * a^2 * b^3 * 32)^3


Használd a hatványozás összefüggéseit:

(a^n)^m = a^(n*m)

Ezzel bontsd ki a külső hatványokat.


Aztán használd a hatványozás további összefüggéseit:


a^n * a^m = a^(n+m)

a^n / a^m = a^(n-m)

2014. nov. 3. 21:28