(1003*a4*b5) 4/ (25a2*b3*32) 3= ('100' a harmadikon * 'a' a negyediken * 'b' az ötödiken) és még ez a negyediken, osztva ( '25*a' a négyzeten * 'b' a harmadikon * 32 ) és még ez a harmadikon =?2014. nov. 3. 20:25
1/1 2xSü válasza:
Használd a hatványjelölésére a ^ jelet. Így:
(100^3 * a^4 * b^5)^4 / (25 * a^2 * b^3 * 32)^3
Használd a hatványozás összefüggéseit:
(a^n)^m = a^(n*m)
Ezzel bontsd ki a külső hatványokat.
Aztán használd a hatványozás további összefüggéseit:
a^n * a^m = a^(n+m)
a^n / a^m = a^(n-m)