3, 10, 34, 92, 204, 390, 666, 1064, 1610, 2320, 3196, 4376, 5706, 7374, 9302, ...?2020. ápr. 19. 21:03
1/3 anonim válasza:
A szokásos módszerekkel nem megoldható, az biztos. Próbáltam beírni különböző oldalakra, hátha egy program okosabbat mond, de azok sem tudják megoldani... Felmerül a kérdés, hogy ez megfejthető egyáltalán?
2/3 A kérdező kommentje:
Megvan a megoldás.
A kulcsszó: prímszámok. Enélkül szerintem is megoldhatatlan, ezt meg kellett volna adni.
Holnap kiírom a megoldást.
2020. ápr. 22. 12:03
3/3 A kérdező kommentje:
A következő n db prímszám összege + n, vagyis
(2) + 1 = 3
(3+5) + 2 = 10
(7+11+13) + 3 = 34
(17+19+23+29) + 4 = 92
...
2020. ápr. 23. 23:17