matekházihoz kéne:
Egy derékszögű háromszög egyik befogója a-12cm átfogója:c-20cm.
Mekkora szeletekre osztja az átfogót a hozzá tartozó magasság?
Mekkora az átfogóhoz tartozó magasság?
Mekkora a háromszög területe?
2021. ápr. 27. 18:10
2/5 anonim válasza:
Nem nehéz, de ahhoz, hogy ezt megértsd tudnod kell pitagorasz tételét.
pitagorasz tétele kimondja, hogy a két befogó négyzetének az összege egyenlő az átfogó négyzetével. Tehát a te esetedben: 12^2+a^2=20^2, amelyből a=16, tehát a másik befogó 16 cm. A derékszögű háromszög magassága megegyezik a b oldallal, tehát a magassága szintén 12 cm. A területét pedig így számolhatod ki: a*ma/2
Ha bármi nem világos később visszanézek és válaszolok. Remélem tudtam segíteni.
3/5 anonim válasza:
A pitagorasz tételt nem ismerik annyian, mint Hajdú Pétert! Ne faradj#2
4/5 anonim válasza:
5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2021. ápr. 27. 18:38