Hogy kell megoldani ezt a matekfeladatot?


matekházihoz kéne:

Egy derékszögű háromszög egyik befogója a-12cm átfogója:c-20cm.

Mekkora szeletekre osztja az átfogót a hozzá tartozó magasság?

Mekkora az átfogóhoz tartozó magasság?

Mekkora a háromszög területe?



2021. ápr. 27. 18:10
 1/5 anonim ***** válasza:
12%
Tibike! Már megint te? T= x K=X
2021. ápr. 27. 18:13
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem nehéz, de ahhoz, hogy ezt megértsd tudnod kell pitagorasz tételét.

pitagorasz tétele kimondja, hogy a két befogó négyzetének az összege egyenlő az átfogó négyzetével. Tehát a te esetedben: 12^2+a^2=20^2, amelyből a=16, tehát a másik befogó 16 cm. A derékszögű háromszög magassága megegyezik a b oldallal, tehát a magassága szintén 12 cm. A területét pedig így számolhatod ki: a*ma/2

Ha bármi nem világos később visszanézek és válaszolok. Remélem tudtam segíteni.

2021. ápr. 27. 18:19
 3/5 anonim ***** válasza:
85%
A pitagorasz tételt nem ismerik annyian, mint Hajdú Pétert! Ne faradj#2
2021. ápr. 27. 18:20
 4/5 anonim ***** válasza:
76%

[link] => b=16


[link] =>

12^2=p*20 => p=7,2 q=12,8


[link]

m=sqrt(7,2*12,8)=9,6


[link]

T=12*16/2=96

2021. ápr. 27. 18:26
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2021. ápr. 27. 18:38