Igaz-e, hogy ha az f + g függvény szigorúan monoton növő, akkor f is és g is szigorúan
monoton növő függvények?
2020. szept. 11. 16:48
1/5 anonim válasza:
f(x)=x (szig. mon. növ.)
g(x)=0 (nem szig. mon. növ.)
f+g(x)=x (szig. mon növ.)
Nem igaz az állítás.
2/5 anonim válasza:
#1 válasza tökéletesen cáfolja az állítást, de én hoznék egy "még extrémebb" példát:
f(x)=x
g(x)=-x/2 (szigorúan monoton csökkenő!)
f(x)+g(x)=x/2 mégis szigorúan monoton nő
3/5 A kérdező kommentje:
Esetleg valaki általános levezetéssel is tudja bizonyítnai? Nem példával.
2020. szept. 13. 17:25
5/5 anonim válasza:
#3: Bizonyítani csak akkor kell, ha igaz az állítás. Ha nem igaz, akkor elég egy ellenpéldát mondani, azzal bizonyítva van, hogy nem igaz az állítás.