Valaki segít megoldani ezt a matekfeladatot? Az eleje még ment, de elakadtam. Részletek lenn.


Igaz-e, hogy ha az f + g függvény szigorúan monoton növő, akkor f is és g is szigorúan

monoton növő függvények?



2020. szept. 11. 16:48
 1/5 anonim ***** válasza:
92%

f(x)=x (szig. mon. növ.)

g(x)=0 (nem szig. mon. növ.)

f+g(x)=x (szig. mon növ.)

Nem igaz az állítás.

2020. szept. 11. 16:51
 2/5 anonim ***** válasza:
87%

#1 válasza tökéletesen cáfolja az állítást, de én hoznék egy "még extrémebb" példát:

f(x)=x

g(x)=-x/2 (szigorúan monoton csökkenő!)

f(x)+g(x)=x/2 mégis szigorúan monoton nő

2020. szept. 11. 20:07
 3/5 A kérdező kommentje:
Esetleg valaki általános levezetéssel is tudja bizonyítnai? Nem példával.
2020. szept. 13. 17:25
 4/5 anonim ***** válasza:
64%
Cáfolathoz elég 1 pelda.
2020. szept. 13. 18:49
 5/5 anonim ***** válasza:
#3: Bizonyítani csak akkor kell, ha igaz az állítás. Ha nem igaz, akkor elég egy ellenpéldát mondani, azzal bizonyítva van, hogy nem igaz az állítás.
2020. szept. 15. 01:54