Hogy kell megoldani ezeket a matekfeladatokat?


Unatkozó kötekedőknek:Nem vagyok lusta,azért írtam ki ezt a kérdést,mert nem tudom megoldani ezeket a feladatokat.

Ha valaki tudna segíteni bennük azt nagyon megköszönném,és duplán megköszönném ha el is tudná magyarázni! :)

1.Magyarországon a 2014/2015-ös tanévben 1758000 fiatal -az érintett korosztály 86%-a- részesült valamilyen nappali képzésben.Az érintett korosztályból hányan részesültek valamilyen oktatásban?


3.Hogy kell meghatározni a 160 és a 220 legkisebb közös többszörösét és legnagyobb közös osztóját?


4.Egy vicces kedvű matektanár csak kettes számrendszerben írta rá a jegyeket a dolgozatokra.Nóra a 101-es érdemjegyet kapta.Hányast kapott valójában Nóra?


5.Egy háromszög csúcsainak koordinátái A(-2;-1) B(4;3) és C(2;-2)

Számítsa ki a háromszög súlypontjának koordinátáit!


6.Adja meg a következő állítások logikai értékét!

-A trapéz középvonalának hossza a szárak hosszának számtani közepe.

-A párhuzamos eltolásnak lehet fixpoontja.

7.Egy öttagú társaságban megkérdezték,hogy kinek hány ismerőse van a társaságban.A válaszok a következők voltak: 3,3,0,1,2.Igazat mondott-e mindenki?Válaszát indololja!

Ehhez az utolsó kérdéshez csak az lenne a kérdésem,hogy elfogadható-e indoklásnak,ha rajzolok egy gráfot és az alapján nem mondtak igazat?Vagy a gráfon kívül kell még valamit csinálni?

Előre is nagyon köszönöm a segítséget!



2020. ápr. 25. 14:42
 1/9 anonim ***** válasza:
2020. ápr. 25. 15:20
 2/9 anonim ***** válasza:

4.

1*2^2+0*2+1=5

2020. ápr. 25. 15:21
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha jól látom már csak az első feladatra nem érkezett válasz.

Itt egyszerűen annyi a feladat, hogy határozd meg 1758000-nak a 86%-át.

Ezt pedig a következő számolással kaphatod meg:

1758000*0,86=1511800

Remélem így érthető. :)

2020. ápr. 25. 16:23
 4/9 anonim ***** válasza:
De egyébként ha valami nem világos, akkor szólj, szívesen segítek. :)
2020. ápr. 25. 16:25
 5/9 dq ***** válasza:

> „Ehhez az utolsó kérdéshez csak az lenne a kérdésem,hogy elfogadható-e indoklásnak,ha rajzolok egy gráfot és az alapján nem mondtak igazat?”


Nem. Ha az az állítás hogy "mondhattak igazat", akkor ezt bizonyítja egy darab jó gráf.

Ha az az állítás, hogy "semmilyen körülmények között sem lehet igaz az, amit mondanak" ezt nem bizonyítja egy darab rossz gráf.

2020. ápr. 25. 16:34
 6/9 A kérdező kommentje:

Az első válszoló áltlal belinkelt oldalakat én is megtaláltam,nekem is van keresőm köszi.Nagyon túlmagyarázza és elég gyenge vagyok matekból.Valaki nem tudja konyhanyelven elmagyarázni? :(

16:23-as az 1758000 a 86% nem?Én úgy próbáltam megoldani,hogy kiszámoltam az egy százalékát és abból a 100-at de kudarcba fulladt a gondolatmenetem:D

De egyébként

2020. ápr. 25. 17:27
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha megtaláltad Te is a linkeket, akkor miért nem olvasod el azokat?

3.

Mit írnak a legnagyobb közös osztóról?

Bontsd fel prímtényezők szorzatára a számokat! Ez megy, ha igen akkor oké, ha nem akkor nézd meg, hogy ezt hogyan lehet megtenni.

160=2^5*5

220=2^2*5*11

Aztán azt írják, hogy a közös prímtényezőket szorozd össze az előforduló minimális kitevőn.

(160, 220)=2^2*5=20

A legkisebb közös többszörösről azt írják, hogy az összes prímtényezőt szorozd össze az előforduló maximális kitevőn.

[160,220]=2^5*5*11=1760


5. A súlypontról azt írják, hogy a koordinátákat összeadod, és osztod 3-mal.

S(4/3, 0)


6.

A trapéz középvonaláról le van írva a feladatban szereplő mondat, tehát igaz.

Az is le van írva, hogy az eltolának nincs fixpontja, tehát hamis.


7.

Azt is leírják, hogy bármely gráfban a fokszámösszeg páros, tehát ilyen gráf nincs.


Ha találsz linkeket, akkor nézd meg, hogy mi van bennük, mert ...

2020. ápr. 25. 18:17
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

A 16:23-as vagyok.

Igazad van, félrenéztem a feladatot.

Viszont amit leírsz gondolatmenet, az teljesen tökéletes. :)

2020. ápr. 26. 09:32
 9/9 A kérdező kommentje:

16:18 mert ilyen nem lehet indok érettségin,hogy mert egy oldalon azt írták ezért ez a válasz igaz/hamis.Nem kereshetek rá ezekre mivel természetesen nem lehet telefont használni érettségin,ezért kéne megértenem.Ha ezt te nem tudod akkor vagy nem érettségiztél (amivel nincs semmi baj,ettől még nem tartalak kevesebb embernek)vagy csak szimplán rosszindulatú vagy és ahelyett,hogy segítenél(amire elvileg való ez az oldal)inkább kötekszel és lekezelsz olyanokat akik nem értenek valamit.Hidd el nem vagyok hülye,mások az erősségeim de azokból viszont tényleg jó vagyok.


09:32-es köszönöm szépen!

2020. ápr. 26. 10:42