Segítene nekem valaki megoldani ezeket a szöveges matekfeladatokat?


Árpi édesanyja évvel idősebb Árpinál. Hány éves korában lesz háromszor olyan idős, mint a fia?


Az irodában asztal van. Ezek mindegyike egy-, két-, illetve háromfiókos. Az egyfiókos asztalokból annyi van, mint a két-, és háromfiókosból együtt. Összesen 25 fiók van. Hány asztal van mindegyik fajtából?


Kati édesanyja 22 évvel idősebb Katinál. Hány éves korában lesz az anya háromszor olyan idős, mint a lánya?



Nagyon szépen köszönöm előre is.


2017. jan. 11. 12:12
 1/7 A kérdező kommentje:
az első feladatban 24 évvel idősebb az édesanya Árpinál
2017. jan. 11. 12:14
 2/7 A kérdező kommentje:
A másodikban pedig 14 asztal van
2017. jan. 11. 12:15
 3/7 anonim ***** válasza:

x+24=3x

24=2x ---> x=12

Árpi 12 éves, az anyja 36 éves lesz.

2017. jan. 11. 12:19
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :) Esetleg egyenlet nélkül hogyan lehetne ezt felírni? Csak mert az egyetemen nem egyenleteket használtunk a szöveges feladatokhoz, de világéletemben sosem értettem ezeket a feladatokat.
2017. jan. 11. 12:23
 5/7 anonim ***** válasza:

Kati X éves.

Kati anyja (X+22) éves.

Valamikor az anyuka háromszor annyi éves lesz, mint Kati, vagyis

x+22 = 3x

Ezt a nagyon egyszerű egyenletet kellene megoldani.

2017. jan. 11. 12:26
 6/7 A kérdező kommentje:
Mint már írtam nem egyenlettel kellene. :) Mert az alsó tagozatos diákok még nem tanulják az egyenleteket. Legalábbis Szlovákiában nem. És ábrákkal, rajzokkal kéne felírni. :) DE azért nagyon köszönöm :) Ez alapján megpróbálom felírni ábrával :)
2017. jan. 11. 12:32
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Az anya 24 évvel idősebb, tehát 24 évesen szülte Árpikát. Készíthetünk egy táblázatot ahol mindkettejük életkorát feltüntetjük. Egészen addig írjuk amíg az anya életkora nem lesz háromszor több mint Árpié.


Anya|Fiú

24 - 0

25 - 1

26 - 2

27 - 3

28 - 4

29 - 5

30 - 6

31 - 7

32 - 8

33 - 9

34 - 10

35 - 11

36 - 12


3 * 12 = 36, tehát 36 éves lesz az anya amikor 3-szor annyi idős, mint a fia aki 12 éves.

2017. jan. 11. 13:55