Matek 10. osztály szöveges másodfokú egyenletet valaki megoldja nekem?

A példa: 2 ember együtt 8 óra alatt végzi el a munkát. Mennyi idő alatt lesznek kész egyenként, ha az egyiknek 12 órával több kell, mint a másiknak?
2017. jan. 7. 20:08
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

8/x + 8/(x+12) = 1

(x+12)*8 + 8*x = x*(x+12)

8*x + 96 + 8*x = x^2 + 12*x

x^2 - 4*x - 96 = 0


x1=12, x2=-8, de mivel nem lehet negatív, ezért x=12. Vagyis az egyik munkás egyedül 12 óra alatt végezne a melóval, a másik 12+12=24 óra alatt.

2017. jan. 7. 20:16
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2017. jan. 8. 11:17