(x-4)*(3x+6)+(x-4)*(12x+48)=0
köszönöm
2013. máj. 18. 16:07
1/2 anonim válasza:
fogalmam sincs pedig megcsináltam a középiskola összes osztályát, viszont az érettségin már nem engedtek át a szemétládák.
2/2 anonim válasza:
Alakítsuk a bal oldalt, kiemelve (x-4)-et:
(x-4)*(3x+6+12x+48)=(x-4)*(15x+54).
Ez a szorzat pontosan akkor 0, ha valamelyik tényezője 0. Tehát két eset lehetséges:
x-4=0, azaz x=4.
15x+54=0, azaz x=-54/15=-18/5.
Mindkét gyököt behelyettesítve még el kell végezni az ellenőrzést, és kiderül, hogy megoldja az egyenletet.