Fizika 9. osztály Tök homály valaki megoldaná nekem?


Mekkora a lendülete annak az alumínium dobókockának, amelyet 2 m/s sebességgel gurítunk el?

Az alumínium sűrűsége 2,7 g/cm3, a kocka éleinek hossza 2 cm.



2013. máj. 17. 17:39
 1/1 anonim ***** válasza:

Lendület az I

I = m*v

v-t tudjuk, 2 m/s


A kocka tömegét pedig kiszámoljuk másik 2 adatból:

2 cm élű kocka térfogata = 2*2*2 = 8 cm3

A sűrűségből kiszámoljuk, hogy a kocka tömege tehát 8*2,7 = 21,6 g


Mivel az I mértékegysége nem gramm* (m/s), hanem kilogramm*(m/s)


Ezért az itt szükséges kocka súly a 21,6g= 0,0216 kg


I=m*v képletből

I= 0,0216 kg * 2 m/s = 0,0432 kg*m/s

2013. máj. 17. 17:58