Mekkora a lendülete annak az alumínium dobókockának, amelyet 2 m/s sebességgel gurítunk el?
Az alumínium sűrűsége 2,7 g/cm3, a kocka éleinek hossza 2 cm.
2013. máj. 17. 17:39
1/1 anonim válasza:
Lendület az I
I = m*v
v-t tudjuk, 2 m/s
A kocka tömegét pedig kiszámoljuk másik 2 adatból:
2 cm élű kocka térfogata = 2*2*2 = 8 cm3
A sűrűségből kiszámoljuk, hogy a kocka tömege tehát 8*2,7 = 21,6 g
Mivel az I mértékegysége nem gramm* (m/s), hanem kilogramm*(m/s)
Ezért az itt szükséges kocka súly a 21,6g= 0,0216 kg
I=m*v képletből
I= 0,0216 kg * 2 m/s = 0,0432 kg*m/s