[link]


A bekeretezetteket


2018. márc. 7. 16:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Rossz a hivatkozás.
2018. márc. 7. 17:03
 2/13 A kérdező kommentje:

Leírom, mert látom nem jó a link.


a,

4(3x-1)-2(x+5)=3(4+3x)

2018. márc. 7. 17:04
 3/13 A kérdező kommentje:
Egyenlőre csak ezt
2018. márc. 7. 17:04
 4/13 A kérdező kommentje:

[link]


És a link a többihez

2018. márc. 7. 17:07
 5/13 anonim ***** válasza:

4(3x-1)-2(x+5)=3(4+3x)


Itt csak el kell végezni a műveleteket.

12x - 4 - 2x - 10 = 12 + 9x

10x - 14 = 9x + 12

x - 14 = 12

x = 26

2018. márc. 7. 17:16
 6/13 anonim ***** válasza:

f)


Szorozzunk 6-tal!


6 - 6x = 3 - 6x + 6 - 8x

Innen már egyszerű.


h)

Szorozzunk 36-tal!


6x + 10 + 12x + 3 - (30x - 12) = 0

6x + 10 + 12x + 3 - 30x + 12 = 0

Innen már könnyű.

2018. márc. 7. 17:20
 7/13 A kérdező kommentje:
Utolsó! Ha szorzom 6-al, akkor miért nem 18-4 lesz?
2018. márc. 7. 17:24
 8/13 A kérdező kommentje:
Mármint a második
2018. márc. 7. 17:24
 9/13 anonim ***** válasza:
Mi lenne 18-4? Nem értem.
2018. márc. 7. 17:29
 10/13 A kérdező kommentje:
Az egyenlőség után, nem értem hogy jön ki a 3-6x+6-8x
2018. márc. 7. 17:37
1 2