A házi feladatom megértéséhez lenne rá szükségem. Új iskolába mentem, ahol le vagyok maradva. A feladat válaszát megtaláltam a neten, de ahhoz, hogy meg is értsem, erre a kérdésemre tudnom kéne a választ. Előre is köszönöm!2021. ápr. 11. 21:27
1/6 anonim válasza:
A második hatványa, azaz az önmagával való szorzata.
2/6 anonim válasza:
Egy szám önmagával megszorozva az adott szám négyzete.
3/6 Adrian.Leverkuhn válasza:
0-nak a négyzete = 0*0 = 0
1-nek a négyzete = 1*1 = 1
2-nek a négyzete = 2*2 = 4
3-nak a négyzete = 3*3 = 9
4-nek a négyzete = 4*4 = 16
...stb.
4/6 A kérdező kommentje:
Oooo, köszönöm!
2021. ápr. 11. 21:50
5/6 anonim válasza:
Ne haragudj, de szabad tudni, melyik jeles intézményben tanultál eddig? :D
Csak érdekességként megjegyzem, hátha később ez is fontos lesz:
Egy szám köbe pedig a szám harmadik hatványa.
6/6 anonim válasza:
Lehet, hogy csak most kezdte magyarul tanulni a matekot. :)