Mit jelent az, hogy "egy szám négyzete"?

A házi feladatom megértéséhez lenne rá szükségem. Új iskolába mentem, ahol le vagyok maradva. A feladat válaszát megtaláltam a neten, de ahhoz, hogy meg is értsem, erre a kérdésemre tudnom kéne a választ. Előre is köszönöm!

2021. ápr. 11. 21:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A második hatványa, azaz az önmagával való szorzata.
2021. ápr. 11. 21:28
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy szám önmagával megszorozva az adott szám négyzete.
2021. ápr. 11. 21:29
 3/6 Adrian.Leverkuhn ***** válasza:
100%

0-nak a négyzete = 0*0 = 0

1-nek a négyzete = 1*1 = 1

2-nek a négyzete = 2*2 = 4

3-nak a négyzete = 3*3 = 9

4-nek a négyzete = 4*4 = 16

...stb.

2021. ápr. 11. 21:33
 4/6 A kérdező kommentje:
Oooo, köszönöm!
2021. ápr. 11. 21:50
 5/6 anonim ***** válasza:
89%

Ne haragudj, de szabad tudni, melyik jeles intézményben tanultál eddig? :D

Csak érdekességként megjegyzem, hátha később ez is fontos lesz:

Egy szám köbe pedig a szám harmadik hatványa.

2021. ápr. 12. 06:58
 6/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy csak most kezdte magyarul tanulni a matekot. :)
2021. ápr. 13. 19:16