Például megy egy motor 80 km/h-val, majd 60 km/h-val. Mennyi az átlagsebessége?2021. márc. 31. 19:13
2/4 anonim válasza:
Átlagsebesség = összes megtett út/összes eltelt idő.
70 akkor lenne, hogyha ugyanannyi ideig ment volna a motoros 80-nal és 60-nal. Ha viszont mondjuk 2-szer annyi ideig ment 80-nal, akkor így jön ki:
Összes megtett út: 80*2t + 60*t = 220*t
Összes eltelt idő: 3t
Hányadosuk: (220*t)/(3t) =~ 73,33, tehát 73,33 km/h volt az átlagsebesség.
3/4 anonim válasza:
2
Ennyi információból ilyen válaszra számíthatott.
4/4 anonim válasza:
#3 ennyi információból nem lehet megmondani. az átlagsebességes feladatok egyik fő tanulsága pedig sokszor pont az szokott lenni, hogy az átlagsebesség NEM a sebességek átlaga