Hogyan kell átlagsebességet számolni?

Például megy egy motor 80 km/h-val, majd 60 km/h-val. Mennyi az átlagsebessége?

2021. márc. 31. 19:13
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
70
2021. márc. 31. 19:14
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Átlagsebesség = összes megtett út/összes eltelt idő.


70 akkor lenne, hogyha ugyanannyi ideig ment volna a motoros 80-nal és 60-nal. Ha viszont mondjuk 2-szer annyi ideig ment 80-nal, akkor így jön ki:


Összes megtett út: 80*2t + 60*t = 220*t

Összes eltelt idő: 3t

Hányadosuk: (220*t)/(3t) =~ 73,33, tehát 73,33 km/h volt az átlagsebesség.

2021. márc. 31. 19:26
 3/4 anonim ***** válasza:
50%

2

Ennyi információból ilyen válaszra számíthatott.

2021. márc. 31. 19:31
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
#3 ennyi információból nem lehet megmondani. az átlagsebességes feladatok egyik fő tanulsága pedig sokszor pont az szokott lenni, hogy az átlagsebesség NEM a sebességek átlaga
2021. márc. 31. 21:17