Nagyon szépen megköszönöm, aki segít :)2021. márc. 29. 10:08
1/4 anonim válasza:
Így néz ki egy mértani sorozat.
a1 = a1
a2 = a1*q
a3 = a1*q*q = a1*q²
a4 = a1*q*q*q = a1*q³
.
.
a7 = a1*q⁶
Már csak be kell helyettesíteni: 96 = 3 * q⁶
Ha ezt megoldod, megvan a hányados. a12 = a1 * q^11
2/4 A kérdező kommentje:
a q=1,7825?
2021. márc. 29. 10:22
3/4 anonim válasza:
Vigyázz! Két megoldás van, hiszen a q páros kitevőn szerepel!
q^6=32
q1=1,7818, q2=-1,7818
...
4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2021. márc. 29. 10:46