Egy mértani sorozat első eleme 3, hetedik eleme 96. Mennyi lesz a 12. eleme?

Nagyon szépen megköszönöm, aki segít :)

2021. márc. 29. 10:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Így néz ki egy mértani sorozat.

a1 = a1

a2 = a1*q

a3 = a1*q*q = a1*q²

a4 = a1*q*q*q = a1*q³

.

.

a7 = a1*q⁶

Már csak be kell helyettesíteni: 96 = 3 * q⁶

Ha ezt megoldod, megvan a hányados. a12 = a1 * q^11

2021. márc. 29. 10:14
 2/4 A kérdező kommentje:
a q=1,7825?
2021. márc. 29. 10:22
 3/4 anonim ***** válasza:

Vigyázz! Két megoldás van, hiszen a q páros kitevőn szerepel!

q^6=32

q1=1,7818, q2=-1,7818

...

2021. márc. 29. 10:28
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2021. márc. 29. 10:46