Zombori Mónika kérdése:

Egy mértani sorozat hetedik tagja 17, tizedik tagja pedig -17. Mennyi az első 100 tag összege?

2018. febr. 5. 22:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem hiszel a szemednek?

[link]

2018. febr. 5. 22:45
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm... ez milyen oldal?
2018. febr. 5. 22:56
 3/3 anonim ***** válasza:

A mértani sorozat összegképletével is ez jön ki:


17*((-1)^100-1)/(-1-1)=17*0/(-2)=0

2018. febr. 5. 22:56