2016. okt. 12. 16:01
1/2 anonim válasza:
A harmadik tagot 4-szer kell q-val szorozni, hogy a hetedik tagot megkapjuk, tehát
a3*q^4=a7
12*q^4=192
q^4=16
q=2 vagy q=-2, tehát ezzel két sorozatot tudunk definiálni:
-ha q=2, akkor a3=a1*q^2 -> 12=a1*2^2 -> 3=a1, tehát a sorozat: an=3*2^(n-1)
-ha q=-2, akkor a3=a1*q^2 -> 12=a1*(-2)^2 -> 3=a1, tehát a sorozat: an=a1*(-2)^(n-1)
2/2 A kérdező kommentje:
Köszi 😊
2016. okt. 12. 17:28