Valaki ebben tudna segíteni? Egy háromszög csúcsai a koordináta-rendszerben A(–8; –12), B(8; 0) és C(–1; 12). Az A pontnak a B pontra vonatkozó tükörképe a D pont. a) Számítsa ki a D pont koordinátáit!


b) Írja fel az ABC háromszög B csúcsán áthaladó magasságvonalának egyenletét!

c) Igazolja, hogy az ABC háromszög B csúcsánál derékszög van!



2021. márc. 9. 19:10
 1/1 anonim ***** válasza:

a) D=2B-A


b) n=AC(7, 24) => 7x+24y=7*8+24*0


c)BA(-16,-12) BC(-9, 12) =>BA*BC=(-16)*(-9)+(-12)*12=0 => béta=90°

2021. márc. 9. 19:20