b) Írja fel az ABC háromszög B csúcsán áthaladó magasságvonalának egyenletét!
c) Igazolja, hogy az ABC háromszög B csúcsánál derékszög van!
2021. márc. 9. 19:10
1/1 anonim válasza:
a) D=2B-A
b) n=AC(7, 24) => 7x+24y=7*8+24*0
c)BA(-16,-12) BC(-9, 12) =>BA*BC=(-16)*(-9)+(-12)*12=0 => béta=90°