Hogy tudom azt koordináta rendszerben ábrázolni online vagy valamilyen Androidos alkalmazással, hogy 0=0, 18=40, 80=1000 (kép lent)?


[link]


A lényeg, hogy ha ezt a három értéket megadom, és azt, hogy minek mi felel meg, akkor ábrázolja, és húzzon egy folytonos görbe vonalat, amely mindhárom végső ponton áthalad, hogy lehessen leolvasni, hogy pl az y tengelyen a 10 az x tengelyen mennyinek felel meg.



2020. máj. 30. 22:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezzel csak annyi a baj, hogy három pontra végtelen sok függvény fektethető, ráadásul nem is mindegyik folytonos.
2020. máj. 30. 22:45
 2/5 tatyesz ***** válasza:
Azt elárulnád, hogy ezek a számpárok honnan jönnek? És mi köze van ennek John Carterhez?
2020. máj. 31. 10:28
 3/5 anonim ***** válasza:

0=0, 18=40, 80=1000


Ennek nincs értelme.

2020. máj. 31. 10:58
 4/5 A kérdező kommentje:

Át akarom számolni emberibe a zöld marsiak életkorát.


Edgar Rice Burroughs: A Mars hercegnője:

"Az öregségnek semmilyen jelét sem tudtam fölfedezni rajtuk, mint ahogy nem is változnak attól kezdve, hogy körülbelül negyvenévesen elérik a felnőttkort, egészen vagy ezer évig, amikor is önként elindulnak furcsa, utolsó útjukra, végig az Iss folyón."


A 0 a születés pillanata, a 40 a felnőttkor (18), az 1000 meg a nagyon öreg kor. (Azért vettem 80-at, mert betegség meg egyéb gondok nélkül egy ember simán elél addig.)


A probléma csak az, hogy hármas szabályt nem lehet alkalmazni, mert akkor a Marson a gyerekkor 225 évig tartana.

Valami olyasmi kellene, hogy ha azt a 3 pontot összekössük, akkor a kör egy része legyen, vagy a Fibonacci spirál egy része, vagy valami ilyesmi. A lényeg, hogy egyenletesen valahogy összekellene kötni a 3 pontot. Gondoltam arra, hogy ha géphez kerülök Paint-ben megszerkesztem, mert rácsot könnyű csinálni, viszont ha a 3 pontot 2 egyenes vonallal összekötöm, az nem lesz jó. Valami függvényábrázolás féleség kellene, csak az a baj, hogy nincs függvény...



Meg tudom, hogy 1 marsi év 1,8808 földi év, de azt én megoldom.

2020. máj. 31. 11:08
 5/5 anonim ***** válasza:

Bármilyen függvényt, amit 3 paraméter határoz meg, rá tudsz illeszteni. Pl. másodfokú függvény: f(x)=ax^2+bx+c. Ha ebbe behelyettesítesz:


0=c

40=a*18^2 + b*18 + c

1000=a*80^2 + b*80 + c


3 ismeretlenes elsőfokú egyenletrendszer 3 egyenlettel, nem nagy kunszt megoldani.

2020. máj. 31. 11:34