Ha van egy koordináta rendszerben felvéve 2 pontom, annak az AB szakasznak a hosszát hogyan tudnám kiszámolni? Jól számoltam?


Utoljára 15 éve matekoztam és most kellene egy kis segítség.


A(1;0)

B(9;0)


Aztán

(más betűkkel írom hogy ne kavarodjon össze)


C(9;6)

D(1;9)



Az ezek között lévő szakasz hozzúságát hogyan számolhatom ki?

Olyat találtam, hogy

a(egyenes)=GYÖK((Ax+Bx)^2+(Ay+By)^2)

azaz:

a(a-b egyenes)=GYÖK((1+9)^2+(0+0)^2) = GYÖK(100) = 10 egység hosszú

b(c-d egyenes)=GYÖK((9+1)^2+(6+9)^2) = GYÖK(325) = 18 egység hosszú


Jól számoltam?


2020. márc. 30. 10:53
 1/1 anonim ***** válasza:

[link]


AB=8


CD=sqrt((9-1)^2+(6-9)^2)=sqrt(64+9)=sqrt(73)

2020. márc. 30. 11:03