Kérhetek egy kis segítséget? (fizika)


1, Az asztal és a test közötti súrlódási együttható értéke 0,15. Mekkora a test tömege, ha vízszintes irányban állandó sebességgel 2,4 N erővel mozgatjuk?


2, Körpályán mozgó 5 kg tömegű test kerületi sebessége 3 ms. Mekkora a centripetális erő, ha a körpálya sugara 10 m.


3, Egy gépkocsi 90 kmh sebességgel érkezik a vízszintes síkú 120 m sugarú kanyarhoz. Mekkora lesz a centripetális gyorsulása a kanyarban? Mekkora centripetális erő hat rá, ha tömege 1,8 tonna?


4, Egy híd 80 m sugarú, függõleges síkú körív. Mekkora lehet a gépkocsik maximális sebessége ezen a hídon?

A hídon 54 km h sebességgel haladó, 1,5 t tömegû gépkocsi mekkora erõvel nyomja az úttestet a híd legmagasabb pontján?


5, Egy 30° hajlásszögű lejtőre helyezünk egy 6 kg tömegű testet. Mekkora erővel nyomja a test a lejtőt? Mekkora erő gyorsítja a lejtőn lefele, ha

a) nincs súrlódás;

b) ha a lejtő és a test között 0,2 a súrlódási együttható?



2021. febr. 24. 12:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Miben vársz segítséget? Ha azt gondolod, hogy elvégezzük a munkádat, akkor tévedsz. :-)
2021. febr. 24. 12:34
 2/4 A kérdező kommentje:
Abban várok segítséget, hogy online órák és tanári szöveg nélkül nem értem ezeket a feladatokat. Már az is nagy segítség lenne, ha csak egy kiindulási pontot kapnék. Köszönöm a segítségedet! :)
2021. febr. 24. 12:47
 3/4 anonim ***** válasza:

1) A mozgató erő egyenlő a súrlódási erővel:

2,4=0,15*m*g (g=9,81m/s^2)

...


2) m=5kg, v=3m/s, r=10m

Fcp=m*v^2/r

...


3) Lásd az előzőt!

2021. febr. 24. 14:58
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2021. febr. 25. 07:36