Ebben a fizikai feladatban kérhetek segítséget légy szives? (optika)


Egy lencse 2,1-szeres nagyítású képet készít az optikai tengelyen álló tárgyról, a kép a lencsétől 127,1 cm-re helyezkedik el. Mekkora a lencse fókusztávolsága?


Köszönöm előre is a segítséget!

Sajnos nem megy a megoldása.



2018. jan. 8. 22:12
 1/1 anonim ***** válasza:

vonatkozó képletek:


1/f=1/k+1/t

N=k/t


adatok:

N=2,1

t=127,1


Innen kézügyesség kérdése kifejezni előbb k -t

majd f azaz a fókusztávolság értékét.

2018. jan. 9. 10:19