Egy lencse 2,1-szeres nagyítású képet készít az optikai tengelyen álló tárgyról, a kép a lencsétől 127,1 cm-re helyezkedik el. Mekkora a lencse fókusztávolsága?
Köszönöm előre is a segítséget!
Sajnos nem megy a megoldása.
2018. jan. 8. 22:12
1/1 anonim válasza:
vonatkozó képletek:
1/f=1/k+1/t
N=k/t
adatok:
N=2,1
t=127,1
Innen kézügyesség kérdése kifejezni előbb k -t
majd f azaz a fókusztávolság értékét.